• (541) 593 04 04
  • gulsumturkmenoglu@hotmail.com

Doğrudan Satış Nedir?

Anasayfa > Doğrudan Satış Nedir?

Doğrudan satış, bir satış kanalı türüdür. Bu satış türünde ürünler toptancıları aradan kaldırarak doğrudan müşterilere pazarlanmaktadır.

Doğrudan satış, bir satış kanalı türüdür. Bu satış türünde ürünler toptancıları aradan kaldırarak doğrudan müşterilere pazarlanmaktadır. Doğrudan satış, bir grup ya da parti formatında veya birebir de yani doğrudan yapılabilir. Avon, bu seçeneklerden daha çok "doğrudan" bölümü ile ilgilenmektedir. Bu şekilde insanlarla ilişkiler kurma ve kişisel ilgi ile yüksek düzeyde geri dönüşü olmaktadır.

Doğrudan satış iki ana iş modelinden oluşur:

1- Doğrudan satış yapan kişinin bir ana kuruluştan ürün alıp bunları doğrudan müşterilere satarak doğrudan para kazandığı tek seviyeli pazarlama

2- Çok seviyeli pazarlama (ayrıca ağ pazarlaması veya kişiye özel olarak da bilinir) - doğrudan satıcının hem doğrudan satışlardan müşterilere hem de yeni doğrudan satıcılara sponsorluk yaparak ve potansiyel olarak çabalarından bir komisyon kazanması yoluyla para kazanabileceği kişisel pazarlama.

kişisel pazarlama, çok seviyeli pazarlama, Doğrudan satış, tek seviyeli pazarlama

Doğrudan satış, sosyal medya platformları veya satış temsilcisinin veya potansiyel müşterinin perakende satış dışındaki bir yerde (örneğin evi) satış yapan kişilere satış yapan çeşitli iş formlarını içeren bir terimdir.

Modern doğrudan satış, parti planı üzerinden yapılan satışları, bire bir gösterileri ve diğer kişisel temas düzenlemelerini ve internet satışlarını içerir. Bazı kaynaklar doğrudan satışı şu şekilde tanımlamıştır: "Genellikle evlerinde veya işlerinde tüketicilere ürün ve hizmetlerin doğrudan kişisel sunumu, gösterimi ve satışı."

AVON Türkiye'nin 1 numaralı doğrudan satış firmasıdır.

AVON ÜYE OL

Avon'da Üye olmak sizlere yeni bir dünyanın kapısını açacak. Kadınların kadınlar için çalıştığı AVON, hem hediye hem fırsat dünyası.

Avon temsilcisi ol ve bu kapıdan giriş yap. Hem ihtiyaçlarını temsilci fiyatları ile al, hem de ihtiyacı olanlara satış yaparak ek gelire ulaş.

Ek gelirlerin artarken bunun bir ek gelir kapısı değil, başlı başına bir iş fırsatı olduğunu farkettiğinde herşey bir anda değişecek. AVON fırsatlar dünyasına hoşgeldiniz...